Испечати

Видео рецепт: Супа од моркови и коријандер за 5 минути

Видео рецепт: Супа од моркови и коријандер за 5 минути

Состојки

  • сув коријандер
  • свеж коријандер
  • зеленчуков или пилешки бујон
  • 500 гр. моркови
  • 1 сечкан кромид
  • 1/2 лажица маслиново масло
  • 1 компир

Погледнете го видеото за да дознаете како да подготвите Супа од моркови и коријандер за 5 минути.

СОВЕТ: Коријандерот може да го замените со магдонос.