Испечати

Видео рецепт: Пица во Чикаго стил

Видео рецепт: Пица во Чикаго стил

Состојки

 • За тесто ќе ви треба:
 • 1/2 шолја брашно
 • 1/2 шолја пченкарно брашно
 • 1 лажичка шеќер и сол
 • 1/2 шолја путер
 • 1 сув квасец
 • 1 шолја млака вода
 • За фил ќе ви треба:
 • малку кулен
 • малку моцарела
 • кромид и печурки
 • доматен сос
 • 1/2 шолја рендан пармезан

Погледнете го видеото за да дознаете како да подготвите Пица во Чикаго стил!