Испечати

Нутела милкшејк со сладолед

Нутела милкшејк со сладолед

Состојки

  • 150 мл ладно млеко
  • 1 банана
  • 2 топки сладолед од ванила
  • 1 лажица нутела
  • 1 лажица чоколада во прав
  • 1/2 лажичка цимет

Вкусен,едноставен и богат со протеини милкшејк кој дава енергија.
Во блендер ги ставаме сите состојки и блендираме.
Пијалакот е готов .