Испечати

Обланда со ореви и бисквити

Обланда со ореви и бисквити

Состојки

  • 4 листа обланди
  • 6 јајца
  • 200 гр шеќер(може и 300гр)
  • 2 ванилин шеќер
  • 1 маргарин
  • 1 чоколадо
  • 100 гр мелени ореви
  • 150 гр мелени бисквити
  • 3 лажици кокос

Подготовка

Јајцата и шеќерот уработете ги на тивок оган додека да се згустат, потоа додадете го маргаринот и чоколадото и мешајте додека да се стопат. Тргнете ја смесата од оган и додадете ги оревите, бисквитите и кокосот. Нека се подизлади смесата па потоа филувајте ги обландите. Лесно и вкусно.