Испечати

Таљатели со Алфредо сос

Таљатели со Алфредо сос

Состојки

  • 320 гр таљатели
  • За сос
  • 100 гр путер
  • 200 мл павлака за готвење
  • 100 гр пармезан
  • 1 рака многу ситно сецкан магдонос
  • по потеба сол и бибер
  • малку рендано морско оревче

Подготовка

Во тенџере со зовриена и посолена вода ставете ги таљателите да се варат колку што пишува на паковањето.
Во тава на тивок оган стопете го путерот, додајте ја павлаката, пармезанот, магдоносот, малку рендано морско оревче и измешајте. При тоа внимавајте да не зовријат.
Исцедете ги таљателите од водата и без плакнење со ладна вода додајте ги во сосот. Измешајте ги, додајте сол и бибер по вкус и одма уште топли послужете ги.