Овој ручек во Русија се вика - економични печени ќофтиња во домашен сос и често се наоѓа на руската маса. Пробајте да згответе и сигурно ќе станете задоволни.

1. Ржените мелени снегулки се ставаат во 130 мл млеко и се чека 15-20 минути за да омекнат.
2. Месото, павлаката, исецканиот кромид, изренданиот лук, зачините и ржените снегулки се промешуваат и се прават ќофтиња, потоа се потпржуваат од двете страни во малку масло за да се заруменат.
3. Изренданите моркови и исецканиот кромид се пржат во масло, потоа се додаваат павлаката, доматното пире, водата и зачините. Смесата се зоврива и се полева врз претходно наредените ќофтиња во тава за печење.
4. Ќофтињата се печат на 180 степени околу 30 минути.

Во сосот не мора да го ставате кромидот и морковите.
По ваш вкус во месото може да ставите јајце наместо павлака.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани