1. Прво се матат јајцата со шеќерот, густо и пенесто.
2. Се додава масло и јогурт, се мати пак, а потоа се додаваат малините измешани во брашно и прашок за пудинг.
3. Се додава и пецивото и кокосот.
4. Се меша добро се, се става во тавче за печење 27 или 28 и се пече околу 25 минути на 180 степени во слабо загреана рерна.
5. Се остава да се излади, се сече, по желба се посипува со шеќер во прав па се послужува.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови