Шпагетиte сварете ги и исцедете ги.
Чадената сланина исечете ја на коцки и запржете ја. Додадете го ситно сецканиот морков, малку попржете и  додајте јајца.
Во шпагетите додадете фета, пржената сланина со јајца и измешајте.
Послужете на чинија и посипете со младо кромидче.
Многу вкусен и брз ручек.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани