Се ренда морковот и се става да се испржи. Се додава нарезокот(и печурки доколку ставите). Се зачинува месото со сол,бибер и мешан сув зачин. Откако месото ќе се испржи се става сосот од домати, се додава ловоров лист, малку вода и се вари околу 10мин со повремено мешање.
Тестенините се варат според упатството на пакуањето и се сервира по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови