1. Добро се мијат шампињоните и им се вадат дршките.

2. Ги редиме во плех, посолуваме, тураме по малку од зачините.

3. Истураме по малку маслиново масло во секоја шампињона т.е во секоја дупка тураме по малку маслиново масло.

4. Потоа со мало лажиче земаме по малку од сирењето и ги полниме шампињоните.

5. Ги ставаме во рерна да се потпечат на темп. од 200 степени околу 20 - 30 мин.

Брз појадок за најава на гости.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови