Многу лесен и едноставен за подготовка хроно ручек, а сепак превкусен. Ова е од оние ручеци кога сакате да имате спремно нешто вкусно за 5-10 мин.

Печурките се сецкаат на надолжно на ленти и се пропржуваат на маслиново масло. Одозгора се наросуваат со хималајска сол, малку бибер и се оставаат да се продинстаат.
Потоа се додеваат пелатите и се оставаат заедно да се искрчкаат. Се наросуваат на крај со босилок.

Пријатен ручек!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови