Подгответе си и освежете се со ова летно задоволство со малини!

Подготовка
1.Во еден сад ги соединуваме киселата павлака и кондензираното млеко
2. Бисквитите ситно ги кршиме, a чоколадото ситно го сечкаме.
3. На дното од чашите ставаме чоколадо и бисквити.
4. Врз нив распоредуваме смесата со киселата павлака.
5. На крајот ги ставаме малините ко ги залеваме со некоја лажичка кондензирано млеко.

Украсуваме со нане и уживаме во вкусот!

Забелешка
Овие состојки се доволно за 4 чаши.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани