- Се активира свежиот квасец заедно со млаката вода и 2 лажици кафеав шеќер.
- Се замесува тесто од останатите состојки и се остава да нарасне дупло.
-На побрашнета површина се расукува кора која се премачкува со омекнатиот путер, се посипува шеќерот и сецканата чоколада.
- Се витка ролат, кој се сече на 10 парчиња.
- Се редат во плех и оставаат да нараснат уште 20 минути. Се печат на 180-200Ц се додека не поруменат.

Напомена
Се преливаат со прелив по желба, јас ги прелив со растопен кокосов путер..

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови