Едноставна, но превкусна чоколадна торта од наут. Никој не може да погоди од што е направена.

- Се блендираат сите состојки во блендер, се додека не се добие мазна смеса.
- Смесата се истура во тавче за печење број 20, обложено со хартија.
- Неколку кајсии се сецкаат на половинки и се додаваат врз тестото. Се пече 40 минути на 180 степени.

Напомена
Тортата може да се прелие со растопено чоколадо.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови