1. Во касерола на оган се става афионот и дополнителното млеко да се свари (се вари додека течноста испари) најдобро е да се вари во сад со капак за да не се залепи млекото.
2. Во сад се става јајцето, шеќерот и ванилата и се мати додека се растопи шеќерот.
3. Во јајцата се ставаат брашното и пецивото и се мати.
4. На смесата и се додаваат млекото и путерот и се промешува до соединување и на крајот се додаваат кората од портокал и афионот.

1. Во еден сад се ставаат крем сирењето, шеќерот и ванилата и се промешува да се соедини. Се додаваат јајцето и брашното, се промешува до повторно соединување.

1. Во намастена тавичка се распределува тестото со афион и над него се поставува чиз слојот, се промешува малку со вилушка.
2. Се става во загреана рерна на 180-200 степени да се печи.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови