Чиа семките од вечер потопете ги во јогуртот и ставете ги во фрижидер во мала тегличка. Од време навреме, протресете ја теглата, во првиот саат одкако сте ја ставиле во фрижидер.
Утрото, изблендирајте 1-2 праски, зависно од големината, па комбинирајте ги со чиа јогуртот, може на слоеви, а може и се да измешате заедно.
Јогуртот од сончоглед го подготвувам на следниов начин 

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови