Марулата се мие убаво и ја сечеме како и за секоја салата.

Стекот го сецкаме и го пржиме.

Сос- мајонезот, сенфот, водата и оцетот се мешаат заедно.

Сите состојки ги ставаме во поголема чинија за салата, промешуваме и на крајот го додаваме сосот.

Јас имам навика да си додадам Балсамико оцет и одпосле во салатата, многу ми е повкусно.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови