За бисквитна подлога
- Се дробат бисквитите, потоа се ренда чоколадото и се замесува со џем од вишни додека се добие убава смеса како за бомбици.

Ладното млеко се мати со шлаг кремот потоа се додаваат сецканите праски и капини и се меша убаво.
Во калап во форма на цвет прво се става од бисквитната подлога, па фил од капини и праски, повторно бисквитна подлога и се завршува со фил. Се вадат нежно калапите.
Се декорира со парчиња праска и капина.
На здравје!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови