Се меси потврдо тесто и се сучи тенка кора. со помош на чаша се вадат кругови, а со помала чаша насредина им се прави дупка.
Се редат на масна хартија во плех се премачкуваат со изматена белка со малку вода и се наросува сусам и ленено семе.
Се печат во загреана рерна на 180 степени околу 15мин.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови