1. Најпрво ја вклучуваме рерната на 170 степени, да се загрее додека ја приготвуваме смесата.
2. Бананите ги гмечиме со вилушка, па им ги додаваме другите состојки. Промешуваме да се соедини смесата.
3. Во лажица вадиме топчиња, ги ставаме врз плех обложен со хартија за печење, ги обликуваме во кружна форма.
4. Печеме околу 10-15 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови