Тортичките се најпрепознатливите производи на Винчини.

На база на пандишпан со фил во неколку вкуса, Тортина тортичките во практично пакување и неколку вида на грамажа се достапни секогаш кога ви треба вкусна ужинка.

- Тортина 200г млеко, кајсија, јагода, какао Тортина плус 30г и 300г портокал, какао, млеко, јагода.

- Тортина 265г, чоколадо, јагода, брусница,

- Тортина 360г какао, лешник, портокал

- Тортина 450г ванила, јагода, боровница, брусница, чоколадо

- Тортина макси 50г млеко и лешник

Триофино тортички

Триофино се иновативни трослојни тортички на база на пандишпан. Достапни се два вида со крем од лешници и двојно полнење од какао крем и џем од кајсија. Трио фина комбинација од десертно задоволство.

Винчини е бренд на интернационални кондиторски производи. Асортиманот на Винчини вклучува разновидни високо квалитетни слатки десерти, тортички, ролати, вафли и колачи за целото семејство. Винчини нуди секојдневни, лесно достапни слатки закуски со одличен квалитет по прифатлива цена. Производите се достапни во повеќе од 55 земји во светот.

Уживај во слаткиот вкус!