Топол корисен пијалок со млеко и рогач, со посебна арома, кој сакаат дури дечиња :)

1. Млекото се меша заедно со рогач, ванилинот и циметот.
2. Напитокот се загрева на тивок оган постојано мешајки додека не се добие погуста смеса.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани