1. Тестенините се варат со вода и сол.
2. Брокулите се варат и тие.
3. Во тава на оган се растопува путерот и се додаваат тестенините и павлаката.
4. На тестенините им се додава рендан пармезан и брокулата се промешува и се сервира со рендан пармезан.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови