1. Шницлите се валкаат во брашното и се потпржуваат по 20-30 секунди од страна.
2. Се преливаат со вода и се динстаат на тивко околу саат време.
3. Кога се омекнати им се додава виното, сенфот и исечкано лукче.
4. Се динста уште 15-20 мин.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови