Се вари оризот со малку сол во млекото и павлаката со често мешање пред крајот 15 минути, па се остава да излади.

Потоа се додава ситно сечкан магдонос, власец, издренданото сирење, лукот, зачините и јајцата.

Тиквичките и морковот се рендаат и се додаваат во смесата, при што тиквичките ако се водени се цедат со раце или во газа.

Се убаво се меша и се истура во намрсена тава за печење.
Одозгора се попрскува со маслиново масло и се печи во загреана рерна на 180С околу 45 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови