Локумот се сечка и се меси со сусамот, шеќерот во прав и сокот од лимон до компактна смеса.
Со влажни раце се обликуваат бомбици и одозгора врз секоја бобица се втиснува јатка орев.
Се оставаат врз рамна чинија да се просушат 2-3 часа пред да ги сладирате во кутија или наредите во хатриени корпиња.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови