Многу ми бендиса оваа супичка и мора да се споделам со вас :)

1. Исецканите шампињони се пржат заедно со изренданиот морков.
2. Брокулата се дели на парчиња, компирите се сецкаат, а топените сирења се рендаат.
3. Сите состојките за супа (освен топеното сирење) се ставаат во зовриената вода и се
варат околу 15 минути, накрај се додаваат топените сирења и супата се вари уште 5 минути.

Супата се послужува со осецкан магдонос.
Пријатен апетит. :)

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани