Маргаринот заедно со шеќерот и ванилиниот шеќер убаво се бијат со миксер. Потоа се додава јајцето и се продолжува со матењето.
На крај  се додаваат брашното, пецивото и чоколадните зрна и се меша со рака за да се добие убаво меко тесто.
Се кини од тесто, се прават топчиња со големина на еден орев и се редаат во плех обложен со хартија.
Се печат во претходно загреана рерна на 200’Ц околу 15мин.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови