Овој сос многу му се допаѓа на мојот сопруг.
Во длабок сад ја ставаме павлака, ги додаваме ситно сецканите пиперки и чешниња лук исто сецкани.
Се промешува со лажица.
Може да се употреби како додаток на пржените плескавици од компири (драники).

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови