Тестото го печиме во мала ростер тава
Ги матиме јајцата да побелат, ги посолуваме.
Ги додаваме јогуртот, маслото, пецивото, брашното, сецканиот спанаќ.
Соединуваме и печиме околу 20 минути на 200 с.
Оставаме тестото да се излади а за тоа време го подготвуваме филот.
Во еден сад ги соединуваме сецканата шунка, мајонезот, топеното сирење, павлката, крем сирот.
Зачинуваме
Со овој фил ја премачкуваме испечената кора и оставаме во фрижидер 1 час.
Потоа пак премачкуваме со кисела павлака, сечеме коцки,декорираме и сервираме

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани