Убави, лични, декоративни, вкусни... )))
Се матат јајцата со малку сол.
Им се додава јогуртот, па брашното со пецивото.
Со лажица се вмешуваат куленот, сирењето и спанаќот.
Во вдлабнатинките од калапот се наросува сусам.Се излева од смесата до 2/3 висина од самата вдлабнатинка.
Се печат во загреана рерна на 200 степени околу 20-25 мин., додека убаво поруменат.
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани