Супер брза солена салата за убави пригоди, но и за секојдневно уживање.
Палачинките ги правам според основниот рецепт за палачинки 
Откако малку ќе се изладат, се виткаат во ролна и се сечкаат ситно на лентички.
Сите останати состојки ги сецкаме на ситно и се мешаат со мајонезот.
Заедно со палачинките промешуваме. Може кратко да се остави во фрижидер.

Бидете креативни и ставете состојки кои вам ви се омилени.

На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани