Освежителен сок со пријатен вкус и арома.
Во длабок сад се ставаат изренданите лимон и портокал. Се додава лимонтусот, шеќерот и водата. Се остава 5 саати. Се прецедува.
На здравје!
 

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани