Прекрасно утринско смути, во кое листовите свежа маточина со својата нота со вкус на лимон, ја зголемува неговата свежина.
- Дињата исчистена и исечкана на коцки се става во малата чаша на нутрибулетот и се додава бананата исечкана на кругови, измиените ливчиња маточина и минералната вода која се тура до максималната граница на чашата.
- Се блендира и по потреба ако не ви е доволно благо, додадете мед или јаворов сируп, изборот е ваш.
Пријатно!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани