Боровинките се моја слабост.
На секој начин сакам да ги конзумирам.
Еве едно смути кое го подготвувам.
Во Нутрибулетот, ги ставаме сите состојки.
Ги промешуваме добро.
Кој сака со појадри парчиња, нека не го мати премногу.
Додаваме јогурт и кокос.
Матиме уште неколку секунди.
Сервирајте во чашка, декорирајте и конзумирајте.
Мене оваа количина ми е доволна за еден појадок.

Еве ви уште една комбинација која може да се проба

1 до 2 лажици мед
200 шумско овошје сок
200гр немастен јогурт
300гр боровинки

На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови