Се мати шлагот со 2 лажици шеќер  да се добие густа смеса.
Се реди половина во калап за мафини, внатре се ставаат тортички сечени и наполитанка сечена и одозгора пак шлаг.
Се наросува со парчиња чоколада.
Се става во замрзнувач и ладно се дегустира...прелесни за правење и вкусни...

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови