1. Во еден сад се става слатката павлака и се мати.
2. На слатката павлака и се додава дулсе де лече и се мати до соединување.
3. На сладоледот се додаваат ситно сечканите карамели и млекото, се промешува.
4. Смесата се става во замрзнувач.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови