Ги соединуваме сувите состојки. Путерот го втрлуваме во брашното, на крајот го додаваме ренданиот кашкавал и млекото. Ја соединуваме смесата, ја расукуваме со дебелина до 0,8 мм и вадиме форми со калапче.
Ги редиме во нелепливо тавче и ги печеме во загреана рерна на 200 степени околу 15 минути. Можете при крај на печењето да додадете рендан кашкавал, колку да се стопи, јас ставив рендан пармезан.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови