Вкусни, лесни и енергетски бомбици..

- Сувото грозје го натопуваме во вода 1-2 часа да омекне.
- Во блендер ги блендираме бадемите, семките од тиква и сусамот (потпечен), го додаваме сувото грозје, какаото и циметот.
- Доколку е смесата многу леплива додаваме 1-2 лажици вода.¨
- Формираме бомбици кои ги валкаме во рогач во прав и кокос.
- Оставаме во фрижидер да се стегнат 1 час.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови