Сирењето насечете го на коцки и побиберите го.
Лукчето, рузмаринот и босилекот исечкајте ги ситно.
Во тегла редете ги коцките сирење, ставете ги зачините и феферончето и прелијте се со маслиново масло.
Затворете го теглото и оставете во темно и ладно место да стои најмалку 30 дена.
Вака припготвено имам и со фета сирење, но најубаво е со право домашно сиренце.
Пријатен апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови