Една лесна и едноставна салата за која можете да ги искористите велигденските јајца.
Јајцата, краставицата и патлиџанот исечете ги на коцки. Ситно исечете го младиот кромид, додадете мајонез, посолете, додадете црн пипер и се убаво промешајте.
Многу убава и вкусна салатичка.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани