Спанаќот се мие и се сецка на ленти.
Младите кромитчиња се сецкаат цели со зелениот дел.
Белото сирење по ваш избор се ренда или се сече на коцки.
Се додаваат толчените ореви и се заедно се меша.
Салатата се посолува се додава маслиновото масло и балсамико оцет по вкус.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови