Модриот патлиџан се лупи и се сече на тркалца. Се пржат на малку масло додека поруменат.
Доматите се лупат и се рендаат, се ставаат во тавче да провријат 2-3 минути. Потоа се додава сенфот, ситно исецкано пилешко месо, модриот патлиџан исецкан ситно и се меша да се соедини 2-3 минути.
Се зачинува по вкус.
(јас користев копан со наткопан но може и со пилешки стек )
На здравје!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови