Летна салатичка со тестенини и зеленчук, доколку сакате може да се додаде сирење, но во тој случај не се става оцет.

1. Макароните се варат според упатството и се ладат.
2. Пиперките, морковите и маслинките се сецкаат.
3. Сите состојки за салата се промешуваат.

Пријатен апетит :)

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани