Освежителна и вкусна салата! :)

1. Морковите и сварените јајца се рендаат.
2. Лукот се ренда на најситното ренде.
3. Сите состојките за салата убаво се промешуваат.

По желба може да се додаде во салатата исецкан магдонос.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани