Макароните се варат според упатството и убаво се цедат од водата, истото го правиме и со златната мешавина.
Кашкавалот и киселите краставички се сецкаат на ситни коцки.
Потоа сите состојки се ставаат во длабок сад, се зачинуваат по вкус и се убаво се меша.
Брзо, лесно и вкусно!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови