Убаво се матат јајцата со шеќерот. Се намалува брзината на миксерот и редоследно се додаваат наведените состојки.

Се печат во апаратче за крофни околу 4 минути.

Готовите крофни можи да ги посипите само со шеќер во прав, некоја глазура, а во овој случај се прелиени со боров мед и посипани со ситно сечкани ореви и во средината малку шарени шеќерни трошки.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани