1. Јајцата се варат.
2. Ротквиците се чистат од лушпа.
3. Перцата од младиот кромид, јајцата, ротквиците и магдоносот се сечкаат.
4. Во длабока чинија се ставаат сечканите перца од млад кромид, јајца, ротквици, магдонос, мајонезот и павлаката и се посолуваат и се промешуваат.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови