Сварете ги кратко корите. Сварете го и пилешкиот стек, искинете го на парчиња, па малку запржете го на намастена тефлонска тава. Изрендајте го кашкавалот. Се заедно измешајте.

Посебно разбијте ги јајцата со киселото млеко и павлаката, додајте го власецот ситно исечкан и зачините.
Вмешајте го сето ова во предходната смеса и сместете го во намастена тава за печење.

Печете на 200С додека не фати одозгора убава коричка.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани