1. Јачменот го ставиме да се вари.
2. Кромидот го сецкаме ситно, а морковот го рендаме.
3. Потоа кромидот и морковот ги пржиме.
4. Јачменот и пржениот зеленчук се мели на машина за мелење месо.
5. Во мелената смеса се додава сецканиот лук, сол, црн бибер и се меша.
6. Се формираат ќофтиња со дебелина на 1 см.
7. Потоа се валкаат во брашно и се пржат.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови